linkedin
elementy zacieniające
elewacje perforowane
fotowoltaika zintegrowana
fotowoltaika
skanowanie budynków 3d

Badania termowizyjne

Badanie budynków klimatyzowanych

Myśląc o badaniu termowizyjnym zazwyczaj mamy na myśli kontrolę strat ciepła z budynku w okresie zimowym. Miejmy jednak na uwadze fakt, że produkcja ciepła jest znacznie tańsza od chłodzenia. Warto więc ustalić potencjalne korzyści związane z poprawą izolacyjności oraz szczelności nie tylko hal, lecz także pomieszczeń klimatyzowanych. Wszelkie potrzebne informacje można uzyskać dzięki doradztwu technicznemu na podstawie badania termowizyjnego i testu szczelności powietrznej budynków klimatyzowanych.

Zadbaj o bezpieczeństwo i uniknij awarii

Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest bezdotykowe sprawdzenie instalacji elektrycznej przy pełnym obciążeniu. Dzięki temu można uniknąć poważnych awarii, nadmiernych strat energii i w najgorszym wypadku pożaru. Ta usługa często konieczna jest do uzyskania polisy ubezpieczenia budynku i ruchomości znajdujących się w jego wnętrzu.

Kontrola efektywności energetycznej nieruchomości przed zakupem

Chcąc mądrze kupić nieruchomość warto sprawdzić, czy i jak została wykonana izolacja termiczna, czy stolarka i jej montaż są właściwej jakości, czy nie zostały zamalowane lub wyczyszczone grzyby i pleśnie, czy koszty ogrzewania nie okażą się zbyt wysokie. W tym celu warto wykonać badanie termowizyjne i certyfikat lub audyt energetyczny.

Kontrola jakości montażu oraz produkcji stolarki okiennej i drzwiowej

Badania termowizyjne stolarki okiennej i drzwiowej pozwalają sprawdzić, czy ich ramy są poprawnie osadzone na ościeżach. Kontrola może wykazać nieszczelności wynikające z niewłaściwego montażu. Ważnym parametrem okna jest także poziom strat ciepła przez pakiet szybowy. Możliwe jest sprawdzenie wartości współczynnika przenika ciepła U i porównanie go z wielkością podaną przez producenta. Zdarza się, że nawet nowe okna nie spełniają norm budowlanych. W celu potwierdzenia defektu i skorzystania z gwarancji konieczne jest wykonanie pomiaru termowizyjnego.

Kontrola wykonanych prac ociepleniowych

Sprawdzenie, czy wydane fundusze na inwestycje są warte jakości wykonanych prac to naturalny interes Inwestora, a także świadomych dobrych wykonawców. Inwestor po tradycyjnym odbiorze wizualnym prac może zatrzymać część wynagrodzenia na okres na przykład 1 roku, aby po weryfikacji termowizyjnej w pierwszym sezonie grzewczym po ociepleniu mieć możliwość reagowania na ewentualne usterki.

Kontrola rzeczywistego stanu technicznego budynku

Termowizja pozwala na ocenę, w jakim stopniu potrzebny jest remont budynku. Odpowiedzieć na pytanie: „Gdzie budynek traci więcej ciepła i ile razy mniej będzie tracił po ewentualnym remoncie”. Zlokalizować miejsca, które ukrywają pod tynkiem zamurowane okna, wyloty kominów wentylacyjnych, czy brak lub niewłaściwe ułożenie izolacji termicznej.

Więcej informacji na temat badań termowizyjnych :

tel.: , , w.39 e-mail: solar@reconal.com.pl

Udzielimy wszelkich niezbędnych informacji i opracujemy dla Państwa profesjonalne badanie termowizyjne.


Przykładowe projekty

Budynek firmy Reconal

KATEGORIE: Badania termowizyjne, BIPV, Blachy perforowane, Elementy architektoniczne, Fasady wentylowane, Konstrukcje aluminiowe, Okładziny elewacyjne, Ściany Osłonowe, Stolarka aluminiowa, Systemy aluminiowe, Systemy fotowoltaiczne

Lokalizacja: Lokalizacja: Rzeszów, ul. Krakowska 150

Zobacz więcej