linkedin
elementy zacieniające
elewacje perforowane
fotowoltaika zintegrowana
fotowoltaika
skanowanie budynków 3d

Perforacje

Coraz większym zainteresowaniem wśród inwestorów cieszą się elementy budynku wykonane z blachy perforowanej. Mogą to być :

 1. fasady wentylowane,
 2. elementy zacieniające tj. żaluzje, brise-soleil,
 3. balustrady,
 4. elementy dekoracji,
 5. mała architektura,
 6. wiatrochrony
 7. inne

Takie rozwiązania nie tylko wyglądają nowocześnie, ale równocześnie są trwałe i dobrze komponują się z innymi materiałami takimi jak szkło, kamień czy drewno. Dzięki różnorodności i asymetryczności kształtów perforacji w bardzo prosty i niekoniecznie drogi sposób można „ożywić” budynek. Możliwości wzorów perforacji jest teoretycznie niegraniczona . Wszystko zależy od wielkości i kształtów stempli do perforacji. Na Państwa życzenie taki autorski stempel możemy wykonać.

Firma Reconal specjalizuje się w wykonywaniu elewacji z blach perforowanych. Oferta firmy obejmuje projektowanie, realizację i montaż perforowanych fasad budynków i architektury wewnętrznej w szerokiej gamie rozwiązań materiałowych tj. :

 • blachy aluminiowe do grubości 3mm i stalowe do grubości 2mm,
 • płyty kompozytowe,
 • włókno-cementowe,
 • stal Cortenowska

Perforacje mogą być wykonane na podstawie dowolnego pliku graficznego lub CAD, począwszy od logo firmy, a kończąc na twarzy ludzkiej. Maksymalny rozmiar blachy perforowanej to 3000x1250mm (możliwość zwiększenia wymiaru 3000 po wcześniejszej konsultacji). Realizacja Państwa projektu wymaga wsparcia ekspertów, którzy doradzą Państwu w jaki sposób uzyskać korzyści i efektywność jego wykonania. Firma Reconal działa w zakresie :

 • pomóc znaleźć przyjazne środowisku rozwiązanie z wykorzystaniem paneli przeciwsłonecznych z blachy perforowanej lub siatki cięto-ciągnionej,
 • zaoferować innowacyjne zastosowanie perforacji na elewację, tak aby była ona nie tylko funkcjonalna, ale też inspirująca,
 • pomóc w wyborze najbardziej odpowiedniego materiału do realizacji projektu, niezależnie od jego wielkości.

Nasz kreatywny zespół projektowy jest do Państwa dyspozycji.

Warto zaznaczyć, że blacha perforowana doskonale sprawdza się również jako element zacieniający fasady szklane w zastępstwie tradycyjnych żaluzji. Dodatkowo podświetlona może dawać olśniewający i bardzo oryginalny efekt w nocy.(fot).

Tutaj już jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia projektanta.